Интерен оглас - Информација за одржување на интервју [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Интерен оглас - Информација за одржување на интервју

Новости  |  18.12.2020
Одржувањето на интервјуто на кандидатите

УПРАВЕН СУД – Скопје

Интерен оглас број 1/2020

ИНФОРМАЦИЈА

– за денот и часот на одржувањето на интервјуто –

 

 

            Одржувањето на интервјуто на кандидатите кои ја поминале административната селекција, за работните места од Категоријата В, ќе се изврши од страна на Комисијата на 21 декември 2020 година (понеделник) почнувајќи од 10:00 часот во просториите на Управниот суд, согласно членот 5 од Правилникот.

 

           Одржувањето на интервјуто на кандидатите кои ја поминале административната селекција, за работните места од Категоријата Г, ќе се изврши од страна на Комисијата на 21 декември 2020 година (понеделник) почнувајќи од 10:30 часот во просториите на Управниот суд, согласно членот 5 од Правилникот.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_