СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Новости  |  30.4.2024
Управниот суд ја известува јавноста дека на ден 30.04.2024 година во 19:55 часот, по поднесена тужба од Кандидат за Претседател Арбен Таравари на Претседателските избори

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

 

Управниот суд ја известува јавноста дека на ден 30.04.2024 година во 19:55 часот, по поднесена тужба од Кандидат за Претседател Арбен Таравари на Претседателските избори 2024 против Одлука на Државна Изборна Комисија УП1 бр.09-05 од 30.04.2024 година, оформен е предмет УРП.бр.83/2024. По поднесената тужба, Управниот суд ги презема сите процесни дејствија согласно роковите определени во Изборниот законик.

 

Претседател на Управен суд,

m-r Burim Sejdini

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_