СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Новости  |  10.5.2019
Претседателот на Управен суд ја информира јавноста дека заклучно 17:00 часот, во Управниот суд е поднесена и заведена една тужба

С О О П Ш Т Е Н И Е

Претседателот на Управен суд ја информира јавноста дека заклучно 17:00 часот, во Управниот суд е поднесена и заведена една тужба од подносител на листа на кандидати ВМРО-ДПМНЕ за избор на градоначалник на општина Ново Село, заведена под УРП.бр.28/19.

За одржување на јавна седница, дополнително ќе следи известување.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_