СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Новости  |  17.12.2018
Присуство на Претседателот на Управн суд, Бурим Сејдини, на научна трибина на Универзитетот во Тетово

Претседателот на Управен суд, Бурим Сејдини, на ден 10.12.2018 година, присуствуваше на научна трибина која се одржа на Универзитетот во Тетово, по повод 10-ти декември, Денот на усвојување на Декларацијата за човекови права од страна на Генералното собрание на Обединетите нации - Тема Ефикасноста на управно судската заштита на човековите права.

 

Управен Суд

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_