Соопштение за одржување на јавна седница по предметот Вкж2.бр.25/2021 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за одржување на јавна седница по предметот Вкж2.бр.25/2021

Соопштенија за јавност  |  24.9.2021
Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи јавна седница по предметот Вкж2.бр.25/2021, на 13.10.2021 година (среда), со почеток во 10,00 часот, во салата за Општи седници на V кат.

Предметот е оформен по жалба против пресуда на Апелационен суд Штип КЖ.бр.228/20 од 09.03.2021 година, а во врска со кривично дело по член 123 став 2 од Кривичниот законик.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_