Известување за јавна седница [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за јавна седница

Новости  |  12.9.2017
Врховниот суд на Република Македонија ја известува јавноста дека јавната седница по предметот Вкж2.бр.3/2016, во врска со убиствата кај Смилковско Езеро, се одложи од причина што не беа исполнети условите за одржување на јавната седница.

Врховниот суд на Република Македонија доби известување од еден од затворите дека нема можност за транспорт на еден од обвинетите од казнено поправната установа.

Јавната седница по предметот Вкж2.бр.3/2016 е закажана за 03.10.2017 година, во 11 часот, во Големата сала во Врховниот суд на Република Македонија.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_