Соопштение од одржана Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од одржана Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

Соопштенија за јавност  |  06.12.2021
Врховниот суд на Република Северна Македонија на 06.12.2021 година (понеделник) одржа електронска Општа седница преку платформата ZOOM.

Општата седница, го утврди предложениот дневен ред, а расправата за точките на Дневниот ред ја одложи за 13.12.2021 година во 12:30 часот. 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_