Соопштение за Јавна седница [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за Јавна седница

Новости  |  29.5.2017
Врховниот суд на Република Македонија на ден 30.05.2017 година, во 11 часот, во Големата сала, ќе одржи Јавна седница по предметот Вкж2.бр.3/2016.

Предметот Вкж2.бр.3/2016 е оформен по жалба против пресуда КОКЖ-108/14 донесена од Апелациониот суд Скопје, а во врска со убиството кај Смилковско Езеро.

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_