Соопштение за јавна седница по предметот Вкж2.бр.42/2020 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за јавна седница по предметот Вкж2.бр.42/2020

Press realeses  |  Mar 25, 2021
Врховниот суд на Република Северна Македонија на ден 24.03.2021 година, во 11 часот, во салата на V кат, одржа Јавна седница по предметот Вкж2.бр.42/2020.

Предметот е оформен по жалба против пресуда на Апелационен суд Битола Кж.бр.384/20 од 22.09.2020 година, а во врска со кривично дело по член 188 став 2 од Кривичниот законик.

   


Decision search

Court
Case number
Date
_