Известување за јавна седница [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за јавна седница

Новости  |  29.6.2017
Врховниот суд на Република Македонија ја известува јавноста дека јавната седница по предметот Вкж2.бр.3/2016, во врска со убиствата кај Смилковско Езеро, се одложи по барање на бранителот адвокат Асмир Алиспаиќ, во кое наведе дека ќе биде отсутен од Република Македонија во периодот од 28.06.2017 до 10.07.2017 и за доказ приложи резервација на авионски лет.

Јавната седница по предметот Вкж2.бр.3/2016 е закажана за 12.09.2017 година, во 11 часот, во Големата сала во Врховниот суд на Република Македонија.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_