Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

Соопштенија за јавност  |  06.10.2021
Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи електронска Општа седница преку платформата ZOOM на 07.10.2021 година (четврток), со почеток во 13.00 часот, со следниот предлог на:

ДНЕВЕН РЕД

1. Измена на одлука за именување на Совет за одлучување по жалба по предметот ОСЖ.бр.4/21.

2. Одлучување по барање 03Су.бр.668/21 од 05.10.2021 година по предметите ОСЖ.бр.8/21 и ОСЖ.бр.9/21.

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_