Одржана средба со претставници од ЈП Службен весник на Република Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Одржана средба со претставници од ЈП Службен весник на Република Македонија

Известувања  |  02.11.2018
Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија, Јово Вангеловски, на ден 01 ноември 2018 година, оствари средба со претставници од ЈП Службен весник на Република Македонија, Валентина Алексовска, раководител на Секторот за финансиско-материјално работење, претплата, огласи и маркетинг и Андон Стефановски, раководител на Секторот за редакција – компјутерска обработка на податоци.

 

     На средбата се разговараше за отпочнување на реализација на проект за поврзување на информациските системи на двете институции со цел за меѓусебна соработка, во делот на доставата на огласите кои судовите ги објавуваат во службеното гласило.

      На крајот од средбата, беше искажана взаемна благодарност за континуираната соработка, која се очекува успешно да продолжи и во иднина.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_