Соопштение за одржана Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за одржана Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

Соопштенија за јавност  |  07.10.2021
Врховниот суд на Република Северна Македонија на 07.10.2021 година (четврток) одржа електронска Општа седница преку платформата ZOOM, на која беше предложен и прифатен следниот:

ДНЕВЕН РЕД

1. Измена на одлука за именување на Совет за одлучување по жалба по предметот ОСЖ.бр.4/21.

2. Одлучување по барање 03Су.бр.668/21 од 05.10.2021 година по предметите ОСЖ.бр.8/21 и ОСЖ.бр.9/21.

По одржана расправа, Општата седница:

  • По првата точка од дневниот ред донесе одлука за измена на одлуката за именување на Совет за одлучување по жалба;
  • По втората точка од дневниот ред донесе одлука со која го отфрли барањето.
   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_