Отворен ден на Виш управен суд по повод одбележувањето на Денот на правосудството 31 март [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Отворен ден на Виш управен суд по повод одбележувањето на Денот на правосудството 31 март

Известувања, Настани, Новости, Соопштенија за јавност  |  28.3.2024

По повод одбележувањето на „Денот на правосудството 31 март“ Вишиот управен суд организира отворен ден за посета на граѓаните на  29.03.2024 година (петок) од  10,00 до 13,00 часот

Отворениот ден е можност граѓаните да остварат непосредна комуникација со  ВД Претседателот, Заменик претседателот и судиите на Вишиот управен суд  и да се запознаат со надлежности и  начинот на работа на Вишиот управен суд.

Граѓаните кои се заинтересирани за посета на Вишиот управен суд, потребно е пред посетата, да се пријават на тел. 02/3061-536 или на e-mail: visupravensud@vusskopje.mk  

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_