Известување за учество на работилница во Опатија Р.Хрватска [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за учество на работилница во Опатија Р.Хрватска

Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  |  06.6.2019
Во деновите од 01.06 до 05.06.2019 година, Претседателот на Виш управен суд, Лидија Ивановска и судијата Субхи Јакупи, активно учествуваа со свое усмено излагање за состојбата,местото,улогата и функцијата на управното судство во Република Северна Македонија.Конференцијата беше со тема "Управни спор во државите од Средна и Источна Европа", организирана од Вишиот управен суд на Република Хрватска, Правниот факултет во Ријека, Република Хрватска, заедно со германската организација Hanns Seidel Stiftung.На истата присуствуваа меѓународни правни експерти од државите членки на Европската унија и државите кандидати за членови на Европска Унија.
   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_