Известување за остварена работна средба со шефот на делегацијата на Европската Унија - Амбасадорот David Geer [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за остварена работна средба со шефот на делегацијата на Европската Унија - Амбасадорот David Geer

Известувања, Настани, Новости, Соопштенија за јавност  |  15.12.2021
На ден 15.12.2021 година, во просториите на Вишиот управен суд, Претседателот на судот Исмета Амет и Заменик претседателот на судот Загорка Тноковска, остварија работна средба со шефот на делегацијата на Европската Унија - Амбасадорот David Geer и лицата кои го придружуваа Амабасадорот на средбата Marina Kurte и Ajla Muhamed.

На средбата беше разговарано за работата на Вишиот управен суд, примената на новиот Закон за управни спорови, како и за прашања поврзани со спроведување на Стратегијата за реформи на правосудниот сектор и Стратегија за информатичко комуникациска технологија во правосудството. 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_