Известување за учество на презентација [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за учество на презентација

Известувања, Соопштенија за јавност  |  17.2.2020
Претседателот на Виш управен суд - Исмета Амет, учествуваше на презентација на документи за јавни политики и дискусија за План за подобрување на правосудството, која се одржа на ден 12.02.2020 година, во Скопје, во организација на Центар за правни истражувања и анализи, во рамки на програмата „Подобрување на транспарентноста, правната сигурност и ефикасноста на судството во Северна Македонија“, финансирана од Владата на Обединетото Кралство, со поддршка на Британската амбасада во Скопје.
   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_