Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

   Соопштенија за јавност  | 14.1.2022 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи електронска Општа седница преку платформата ZOOM на 18.01.2022 година (вторник), со почеток во 14,00 часот, со следниот предлог на: [повеќе]
  • Средба на Претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија и Претседателот на Основниот кривичен суд Скопје

   Соопштенија за јавност  | 12.1.2022 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Денес во просториите на Врховниот суд на Република Северна Македонија се оствари работна средба помеѓу Претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија Беса Адеми, Заменикот на претседателот и Претседател на Одделот за казниви дела судија Цветанка Периќ, со ВД Претседателот на Основниот кривичен суд Скопје Иван Џолев. [повеќе]
  • Соопштение од одржана Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

   Новости  | 12.1.2022 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија на 11.01.2022 година (вторник) одржа електронска Општа седница преку платформата ZOOM, на која беше предложен и прифатен следниот: [повеќе]

  Сите вести