Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Во Врховниот суд делегација од Мисијата на ОБСЕ во Скопје

   Новости, Соопштенија за јавност  | 25.11.2022 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Претседателката на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Беса Адеми, оствари средба со Франц Петучниг од Мисијата на ОБСЕ во Скопје. [повеќе]
  • Соопштение од одржана седница на Одделот за судска практика

   Соопштенија за јавност  | 25.11.2022 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија, на ден 24.11.2022 година, одржа седница на Одделот за судска практика, на која беше предложен и прифатен следниот: [повеќе]
  • Соопштение од одржана седница на Одделот за граѓански дела

   Соопштенија за јавност  | 24.11.2022 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија на ден 23.11.2022 година одржа седница на Одделот за граѓански дела, на која беше предложен и прифатен следниот предлог на: [повеќе]

  Сите вести