Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Македонија

Судови во Република Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • ЈАВЕН ОГЛАС бр. 2/2018

   Соопштенија за јавност  | 28.12.2018 | Врховен суд на Република Македонија
   [повеќе]
  • Потпишан меморандум за соработка помеѓу Врховниот суд на Република Македонија и ЈП Службен весник на Република Македонија

   Известувања  | 21.12.2018 | Врховен суд на Република Македонија
   Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија, Јово Вангеловски и Директорот на ЈП Службен весник на Република Македонија, Мартин Костовски, на ден 20 декември 2018 година, потпишаа Меморандум за соработка со цел поврзување на информациските системи на двете институции, во делот на доставата на огласите кои судовите ги објавуваат во службеното гласило. [повеќе]
  • Работна посета на Република Хрватска

   Известувања  | 26.11.2018 | Врховен суд на Република Македонија
   [повеќе]

  Сите вести