За судиите [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

За судиите

За решавање на предмети од надлежноста на Основниот суд Куманово се ангажирани 30 судии и тоа: 

Претседател

CV на Претседател

Судија Снежана Манев

Име и презиме:
Снежана Манев
Година на избор:
2006
Област на која работи судијата:

Судиите

Судија Татјана Коколанска

Судија Татјана Коколанска

Име и презиме:
Татјана Коколанска
Година на избор:
1997
Област на која работи судијата:
Граѓанска област

Прва<123>Последна

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести