Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 29.5.2017

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основен суд Скопје 1 – Скопје, [повеќе]
 • Новости, Соопштенија за јавност  | 23.5.2017

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Судиите од Кривичните совети на Одделението за организиран криминал и корупција при Основен суд Скопје 1 – Скопје, [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 23.5.2017

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Во Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска се одржа главната расправа за предметот со К.бр 817/11 поврзан со компанијата Маџар Телеком на која беше сослушан предложениот сведок, по што главната расправа беше одложена за 10.07.2017 година за кога ќе се испратат покани за сослушување на преостанатите предложени претставници како сведоци. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 23.5.2017

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Во Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска започна судењето по предметот со К.бр. 1905/16 во кој Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите (СЈО) гони 7 лица за кривичното дело Фалсификување службена исправа. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 18.5.2017

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Постапувајќи по предлог на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите ( СЈО ) судија на претходна постапка при Основниот суд Скопје 1 – Скопје на ден 17.05.2017 одржа нејавно рочиште на кое се произнесоа претставник на обвинителството и одбраната во однос на предлогот на СЈО. Осомничениот кој веќе еднаш беше сослушан пред истиот суд не беше присутен на вчерашното рочиште, а за неговата здравствена состојба на барање на судот, Универзитетската клиника за кардиологија – Скопје достави известување во кое стои дека осомничениот е хоспитализиран на нивната клиника од 14.05.2017 година и притоа ден пред закажаното рочиште, односно на 16.05.2017 година, му бил имплантиран стент. Па од тие причини го известија судот дека истиот не е во состојба да присуствува на закажаното рочиште. [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_