Home [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

The latest news

 • News  | Jun 9, 2021 | Primary Court Skopje I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Во однос на сите шпекулации и дезинформации кои во последно време се лиферуваат во јавноста поврзани со предметот познат како „Талир1„ [more]
 • News  | Mar 16, 2021 | Primary Court Skopje I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштение за дата и време за одржување на административна селекција по јавен оглас 2/2021. [more]
 • Press realeses  | Nov 16, 2020 | Primary Court Skopje I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Известување за главната расправа за предметот со КОК бр. 7/18 – „Титаник“ [more]
 • Press realeses  | Nov 13, 2020 | Primary Court Skopje I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлог на надлежниот обвинител во предметот со КОК бр. 66/17 во јавноста познат како „Монструм“ за опредлеување мерка притвор против Ф.А. и А.И, донесе решенија со кои гo прифати предлогот со оглед да се исполнети условите од член 199 ст.1 т.1од ЗКП. [more]
 • Press realeses  | Oct 30, 2020 | Primary Court Skopje I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Апелациониот суд Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави решение КОКЖ – 68/20 со кое жалбата на обвинетиот Б.Ј., осуден со првостепена пресуда по предметот КОК бр. 116/19 во јавноста познат како „Рекет“, изјавена преку неговиот бранител, се уважува. [more]

All news

Decision search

Court
Case number
Date
_