Основен кривичен суд Скопје Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 14.4.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштение за главните расправи по предметите од обвинителството означени како „Тортура“ и „Т.Н.Т.“. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 13.4.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Основниот кривичен суд Скопје, заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информира јавноста дека главната расправа за предметот со КОК бр. 7/18 од обвинителството означен како „Титаник“, насрочена за 14.04.2021 година, се одлага заради изолација поради Ковид тест на членови на судечкиот совет и странки во постапката. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 13.4.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со К.бр. 930/18 познат како „Комисија“ насрочена за утре, 14.04.2021 година, ја информираме јавноста дека расправата се одлага заради добиени решенија за изолација за еден од адвокатите и еден од обвинетите, за што веќе се известени останатите странки во постапката. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 12.4.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлогот на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за продолжување на мерката притвор за Ј.К., донесе решени со кое сеуште постојат околностите од член 165 ст.1 т.1 од ЗКП и го прифати предлогот на обвинителството со што ја породолжи мерката притвор за 30 дена. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 07.4.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Главната расправа за предметот со КОК бр. 53/17 од обвинителството означен како „Т.Н.Т.“ насрочена за 08.04.2021 година, се одлага заради добиено решение за изолација на член на судечкиот совет, за што веќе се известени станките во постапката. [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_