Основен кривичен суд Скопје Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 11.2.2020 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Покана за брифинг и промоција на настан. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 22.1.2020 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерс на медиумите за предметот со КОК 38/16, познат како „Змиско око“, ја информираме јавноста... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 16.1.2020 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите кои го следат судењето за предметот со КОК бр. 53/17 познат како „ТНТ“ ... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 14.1.2020 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Во однос на предметот со КОК 66/17 познат како „Монструм“, ја информираме јавноста дека заради промена на судечкиот совет, односно поднесена остава на еден судија – поротник, а во брзо време и истек на мандат на друг судија - поротник, со назначување нови како и дополнителни - резервни поротници, главната расправа формално почна одново, а продолжи со изведување нови докази. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 13.1.2020 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Предупредувањата на Кривичниот суд за евентаулани притисоци и закани како и обиди за одолговлекување на постапката во предметот на јавноста познат како „ТНТ“, ... [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_