Основен кривичен суд Скопје Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 20.9.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на повеќе медиуми, ја информираме јавноста дека, до судија на претходна постапка кој постапува по предлог на одбрана на К.Ј. ... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 18.9.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Во однос на повеќе новинарски прашања поврзани со мерката притвор за К.Ј. ја информираме јавноста дека : [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 16.9.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на повеќе медиуми околу мерката за обезбедување присуство за С.Ј. ... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 13.9.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на повеќе медиуми за предметот во јавноста познат како „Рекет“ ја информираме јавноста дека: [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 12.9.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Во однос на делумно објавеното решение од страна на адвокатот Асмир Алиспаjиќ и барањето на одредени медиуми за став на судот околу истото, во прилог го објавуваме во целост анонимизираното решение со цел сите заинтересирани да можат да извршат увид и да се запознаат со причините за изречената неправосилна парична казна на која адвокатот има право на жалба. Со почит Основен кривичен суд Скопје. [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_