Извештаи (месечен, квартален, полугодишен, годишен) [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Извештаи (месечен, квартален, полугодишен, годишен)

Основниот суд Скопје I  – Скопје, согласно Судскиот деловник и Законот за судови секоја година изготвува Годишен извештај за работата на судот кои ги доставува до Судскиот совет и Врховниот суд на Р.Македонија, а истите се достапни и на веб – страната на судот.

Година
Вид на извештај
Опис Година Преземање
Месечен извештај ноември 2012
Месечен
2012
Месечен извештај октомври 2012
Месечен
2012
Месечен извештај септември 2012
Месечен
2012
Месечен извештај август 2012
Месечен
2012
Месечен извештај јули 2012
Месечен
2012
Месечен извештај јуни 2012
Месечен
2012
Месечен извештај мај 2012
Месечен
2012
Месечен извештај април 2012
Месечен
2012
Месечен извештај март 2012
Месечен
2012
Месечен извештај февруари 2012
Месечен
2012

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 18.10.2019
  Во однос на повеќе новинарски прашања поврзани со предметот од обвинителството означен како „Насилство - Општина Центар“, доставениот одговор го објавуваме во целост: [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА КАНДИДАТИ

  Соопштенија за јавност  | 17.10.2019
  РЕЗУЛТАТИ ОД ИСПИТОТ ЗА СУДСКИ СЛУЖБЕНИК ПО ОГЛАС БР.3/2019 ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА 2-ДВА СУДСКИ СЛУЖБЕНИЦИ ВО ОСНОВЕН КРИВИЧЕН СУД СКОПЈЕ И ИНФОРМАЦИЈА ЗА ДЕНОТ И ЧАСОТ НА ОДРЖУВАЊЕ НА ИНТЕРВЈУТО: [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 10.10.2019
  Постапувајќи по предлог на Основнот јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за определување мерки за претпазливост за три лица... [повеќе]

Сите вести