Работно време [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Работно време

 

Зграда на Основен суд Скопје 1 Бул.Гоце Делчев бр.10

РАБОТНО ВРЕМЕ НА СУДОТ

8:30h - 16:30h

РАБОТНО ВРЕМЕ НА КРИВИЧНИ ПИСАРНИЦИ СО СТРАНКИ

8:30h - 14:30h

РАБОТНО ВРЕМЕ НА ПРИЕМНИТЕ ШАЛТЕРИ

8:45h - 16:00h

УВИД ВО ПРЕДМЕТИ

10:00h - 14:00h

ПАУЗА

12:30h - 13:00h

Одделение за прекршоци ул. Јордан Хаџиконстантинов Циност бб

СЕКОЈ РАБОТЕН ДЕН

8:30h - 16:30h

ПРИЕМ НА ДОКУМЕНТИ

09:00h - 16:00h

ПАУЗА

12:30h - 13:00h
Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 29.5.2017
  Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основен суд Скопје 1 – Скопје, [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Новости, Соопштенија за јавност  | 23.5.2017
  Судиите од Кривичните совети на Одделението за организиран криминал и корупција при Основен суд Скопје 1 – Скопје, [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 23.5.2017
  Во Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска се одржа главната расправа за предметот со К.бр 817/11 поврзан со компанијата Маџар Телеком на која беше сослушан предложениот сведок, по што главната расправа беше одложена за 10.07.2017 година за кога ќе се испратат покани за сослушување на преостанатите предложени претставници како сведоци. [повеќе]

Сите вести