Стручни дели и излагања [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Стручни дели и излагања

Стручни дели и излагања

Година
Опис Година Преземање

МЕРКИ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ЛИЦА ВО ЗКП СО КОИ СЕ ОГРАНИЧУВАПРАВОТО НА СЛОБОДА И БЕЗБЕДНОСТ ОД ЧЛ.5 ОД ЕКЧП

Судија Ненад Савевски;  Основен Кривичен суд
2020

ЧЕСТА И УГЛЕДОТ И ПРАВОТО НА СЛОБОДА НА ИЗРАЗУВАЊЕ

Судија Ненад Савевски; 
2020

Обраќање на претседател на Кривичен суд - Скопје, судија Иван Џолев

Обраќање на претседател на Кривичен суд - Скопје, судија Иван Џолев; 
2020

Заклучоци од дебатна средба - 20 и 21 септември 2019 во соработка со ОБСЕ

Основен кривичен суд Скопје - Подружница на ЗСРМ; 
2019

Предмет: Иницијатива за измени и дополнување на Закон за кривична постапка

ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ОСНОВЕН КРИВИЧЕН СУД ИВАН ЏОЛЕВ; 
2019

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 28.10.2020
  Основниот кривичен суд Скопје, денеска (28.10.2020 год.) ја објави пресудата за предметот со КОК бр. 101/19 во јавноста познат како „Специјална каса“ според која обвинетите Т.Ј. и С.М. ги огласи за виновни за кривичното дело Злоупотреба на службена положба и овластување по чл. 353 ст.5 в.в со ст.1 од КЗ и ги осудува на казна затвор и тоа: [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 27.10.2020
  Главната расправа за предметот со КОК бр. 57/17 од обвинителството означен како „Т.Н.Т.“ насрочена за 28.10.2020 година се одлага. [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 26.10.2020
  По повод Европскиот ден на правдатата, Основниот кривичен суд Скопје, почитувајќи го Протоколот за заштита од ширење на КОВИД – 19 вирусот, организираше посети на студенти од Правниот факултет при Универзитетот на југоисточна Европа како и членови на Здружението на млади правници. [повеќе]

Сите вести