СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  17.11.2021
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 7/18 од обвинителството означен како „Титаник“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 19.11.2021 година се презакажаува за 24.11.2021 година од 10:00 часот во судница 1, заради технички причини односно насрочени други расправи каде како обвинeти се јавуваат истите лица.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_