Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Новости  | 26.5.2017

  СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА

  Во врска со прашањата по предметот Ро.бр.384/17, Ве известуваме дека денес (26.05.2017 г.), во 10,30 часот беше одржано рочиште за главна расправа... [повеќе]
 • Новости  | 31.3.2017

  СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА

  Основниот суд Скопје II Скопје, во текот на месец Март, заклучно со 31.03.2017 година, организираше отворени денови за ученици од средни училишта на Град Скопје. [повеќе]
 • Новости  | 28.12.2016

  Соопштение до медиуми

  Во врска со објавените текстови во повеќе медиуми и веб портали дека Основниот суд Скопје 2 Скопје прифатил тужба за мобинг против поранешниот Претседател на Основен суд Скопје 1 [повеќе]
 • Новости  | 29.11.2016

  Соопштение за јавност

  Поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото“ утре среда 30.11.2016 година е неработен ден и сите судења ќе се одржат во дополнително определен ден од страна на Владата на РМ, за кое ќе следи дополнително известување. [повеќе]
 • Новости  | 11.11.2016

  С О О П Ш Т Е Н И Е

  Поради заинтересираноста на медиумот ТВ Телма, во врска со стечајната постапка СТ.бр. – 75/01 - ГАЗЕЛА АД во стечај Скопје, односно во врска со собирот на стечајните работници пред зградата на Основниот суд Скопје 2 Скопје и во врска со наводите на некои од стечајните работници дека не биле примени од страна на судијата, Ве известуваме [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_