Збирки [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Збирки

 

Основен суд Струга е суд со основна надлежност и како таков не издава сопствени збирки.

Година
Опис Година Преземање

ЗАКОН ЗА УПРАВНИ СПОРОВИ

2018

ЗАКОН ЗА ПАРНИЧНА ПОСТАПКА

2018

Закон за Судови

2018

Судски Деловник

2018

ЗАКОН ЗА БУЏЕТИТЕ-СМЕТКОВОДСТВО

2018

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести


Сите вести