Граѓанска област формулари [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Граѓанска област

За поведување на оставинска постапка, издавање уверенија како и заверување на документи и други потреби на граѓаните потребно е во судот да се достави пополнето барање со лична карта на увид на уписничарот како доказ за идентитетот на подносителот.

Опис Преземање
Барање за заверка со apostile печат
Барање за поведување оставинска постапка
Прва<1>Последна

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_