Работно време [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Работно време

Работното време на судот е од 07:30 до 15:30 часот од понеделник до петок освен во државни празници и други неработни денови определени со одлука на Влада на РМ.

Распоред на работно време, време за прием на документи од странки и пауза

Секој работен ден

7:30h - 15:30h

Прием на документи претпладне

8:00h - 11:00h

Пауза

11:00h - 11:30h

Прием на документи попладне

11:30h - 15:30h
Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести


Сите вести