Слободен пристап до информации [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Слободен пристап до информации

Според Законот за слободен пристап до информации од јавен карактер физичките и правните лица имаат право да побараат информации од јавен карактер, но само доколку барањето е согласно со одредбите од истиот  закон кој може да го симнат од долниот линк.

е-маил адреси: osnsudsvn@yahoo.com, contact@ossvnikole.mk, ivanka.mitreva@ossvnikole.mk


 Преземање

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_