Основен суд Велес Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Новости  | 28.10.2020 | Основен суд Велес

  Протокол за спроведување на мерки за заштита од Ковид-19

  Основниот суд Велес во согласност со препораките на Светската здравствена организација, мерките и протоколите на Здравствените власти во земјава за спречување на вирусот Ковид – 19, како и Одлуката на Судскиот совет на РСМ за постапување на судовите во услови на зголемена опасност во време на пандемија бр.02-606/1 од 17.03.2020 година, Одлуката за Измена на Одлуката бр.02-606/1 од 17.03.2020 година Одлуката за измена и дополнување на Одлуката бр.02-606/1 од 17.03.2020 година од 07.05.2020 година, Известувањето од Судскиот совет на РСМ бр.03-1652/1 од 26.10.2020 година и Протоколот за спроведување на мерки за заштита од Ковид -19 изработен од Здружението на судии на РСМ *, го донесе објавува следниот: [повеќе]
 • Новости  | 26.10.2020 | Основен суд Велес

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА

  25 октомври – Европски ден на граѓанската правда [повеќе]
 • Новости  | 20.10.2020 | Основен суд Велес

  Јавен оглас бр.3/20

 • Новости  | 16.10.2020 | Основен суд Велес

  Јавен оглас бр.2/20

 • Новости  | 14.7.2020 | Основен суд Велес

  ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ЈАВНОСТА И МЕДИУМИТЕ

  Поради зголемен интерес на јавноста Основниот суд Велес го дава следното [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_