Свечена изјава на новоизбраните претседатели на АС Штип, АС Гостивар, ОС Кратово и судија на ОС Кавадарци [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Свечена изјава на новоизбраните претседатели на АС Штип, АС Гостивар, ОС Кратово и судија на ОС Кавадарци

Соопштенија за јавност  |  29.12.2020

СООПШТЕНИЕ

Денес во просториите на Судскиот совет на Република Северна Македонија, Корнелија Давчева  новоизбраниот претседател на Апелациониот суд Штип, Беким Мехмеди  новоизбраниот претседател на Апелациониот суд Гостивар, Мирослав Георгиевски новоизбраниот претседател на Основен суд Кратово и Ева Димитров-Кузев новоизбраната судија во Основен суд Кавадарци дадоа  свечена изјава пред претседателот и членовите на Судскиот совет на Република Северна Македонија.