Соопштение за 352-та седница на Судски совет на РСМ - 11.11.2020 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за 352-та седница на Судски совет на РСМ - 11.11.2020 година

Соопштенија за јавност  |  09.11.2020

СООПШТЕНИЕ

 


Судскиот совет на Република Северна Македонија ќе одржи седница на ден 11.11.2020 година (среда) со почеток во 10,00 часот во салата на Судскиот совет на Република Северна Македонија со следниот:


Д Н Е В Е Н    Р Е Д

 

За 352-та седница на Судскиот совет на РСМ за ден 11.11.2020 година, со почеток во 10,00 часот


1.    Усвојување на Стратегијата за човечки ресурси за судската мрежа  и Акциски план.


2.    Разно.