Основен кривичен суд Скопје Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 27.11.2020 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 66/17 во јавноста познат како „Монструм“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 30 ноември се олдага со оглед да еден од судиите – поротници е заразен со вирусот КОВИД – 19, за што до судот има доставено и решение за изолација и лекување во домашни услови. [повеќе]
 • Новости  | 25.11.2020 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВЕН ОГЛАС 2/2020

  Резултати од административна селекција за работно место бр.2 и бр.3 [повеќе]
 • Новости  | 20.11.2020 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВЕН ОГЛАС 2/2020

  Резултати од административна селекција за работни места бр.1, бр.4 и бр.5 [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 17.11.2020 | Основен суд Скопје I

  Соопштение за дата и време за одржување на административна селекција по објавен оглас.

  Почитувани, Ве известуваме согласно чл.2 од Правилникот за форма и содржина на јавниот оглас, формата, содржината и начинот на поднесување на пријавата, на спроведување на административната селекција, на испитите, проверката на веродостојност на доказите и интервјуто, како и начинот на нивно бодирање и максималниот број на бодови во постапката за селекција во зависност од категориите на работни места, административната селекција по објавен јавен оглас 2/2020 за избор на 10-десет судски службеници на неопределно време, ќе се одржи на ден 20.11.2020 година (петок) со почеток во 10:00 часот во просториите на Основен кривичен суд Скопје. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 16.11.2020 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Известување за главната расправа за предметот со КОК бр. 7/18 – „Титаник“ [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_