Основен кривичен суд Скопје Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 04.3.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите кои ја следат главната расправа по предметот со КОК бр. 30/20 [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 03.3.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  расправа за предметот со КОК бр. 7/20 [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 02.3.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 2/20 поврзан со настаните од 27-ми април 2017 год. кои се случија во Собранието на РСМ, ја информираме јавноста дека денешната расправа се одлага со оглед да е насроечна расправа за предметот К.бр. 1407/19 поврзан со автобуската несреќа кај с. Ласкарци, каде постапува ист судија – член на судечки совет. [повеќе]
 • Новости  | 25.2.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Во врска прашањата кои се наметнаа како дилема во јавноста, но и со намера Кривичниот суд Скопје да даде свој придонес во однос на евентуални пропусти на институциите, [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 24.2.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите кои ја следата главната расправа за предметот со КОК бр. 49/20 во јавноста познат како „Меѓународен сојуз“ ја информираме јавноста дека по барање на надлежниот јавен обвинител, заради присуство на друга главна расправа, судењето се одлага, за што веќе се известени странките во постапката. [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_