Кривична област молби и барања [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Кривична област

Формулари од кривична област молби и барања

 

Опис Преземање
Уверение дека против лицето не е поднесен овинителен акт кој стапил во правна сила ниту пак е донесена неправосилна осудителна пресуда
Барање за казнена евиденција
Барање за казнена евиденција - Kërkesë për evidencë ndëshkimore
Прва<1>Последна

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести