Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Претседателот на Врховниот суд на Конференција на претседатели на врховни судови од Централна и Источна Европа во Прага

   Настани, Новости  | 17.5.2022 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Претседателката на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Беса Адеми, учествува на Конференција на претседатели на врховни судови од Централна и Источна Европа која во организација на CEELI институтот се одржува во Прага. [повеќе]
  • Соопштение за одржување на седница на Одделот за граѓански дела

   Соопштенија за јавност  | 17.5.2022 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи електронска седница на Одделот за граѓански дела преку платформата ZOOM на 30.05.2022 година (понеделник), со почеток во 12,30 часот, со следниот предлог на: [повеќе]
  • Соопштение од 402-та седница на Судски совет на РСМ - 17.05.2022 година

   Соопштенија за јавност  | 17.5.2022 | Судски совет на РСМ
   [повеќе]

  Сите вести