Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Соопштение за одржана Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

   Соопштенија за јавност  | 14.9.2021 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија на 14.09.2021 година (вторник) одржа електронска Општа седница преку платформата ZOOM, на која беше предложен и прифатен следниот: [повеќе]
  • Соопштение за одржување на проширена Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

   Соопштенија за јавност  | 07.9.2021 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи електронска проширена Општа седница преку платформата ZOOM на 17.09.2021 година (петок), со почеток во 11,00 часот, со следниот предлог на: [повеќе]
  • Претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија Беса Адеми во посета на Врховниот касационен суд во Република Турција

   Соопштенија за јавност  | 06.9.2021 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Делегација на Врховниот суд на Република Северна Македонија, предводена од претседателот на судот Беса Адеми, во состав со судијата м-р Снежана Бајлозова - претседател на Одделот за судска практика и м-р Лидија Таневска Јодровска - шефот на кабинет, во периодот од 1 до 4 септември 2021 година, на покана на претседателот на Врховниот касационен суд на Турција, Мехмед Акарча, присуствуваше на свечено отварање на Судската година 2021-2022 и отварањето на новиот објект на Врховниот касационен суд на Република Турција. [повеќе]

  Сите вести