Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Македонија

Судови во Република Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • С О О П Ш Т Е Н И Е

   Новости  | 23.4.2018 | Врховен суд на Република Македонија
   Врховниот суд на Република Македонија донесе одлука по предметот Вкж1.бр.11/2018, во врска со настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 година. [повеќе]
  • Известување за јавност

   Новости  | 13.4.2018 | Врховен суд на Република Македонија
   Во Врховниот суд на Република Македонија на 14.04.2018 година (сабота) со почеток во 09:00 часот, ќе се одржи завршна сесија на Работилницата за напредно истражување „Одбрана против тероризмот, подобрување на отпорноста на демократските институции и владеењето на правото“, поддржана од NATO Science for Peace and Security Programme. [повеќе]
  • Известување за јавност

   Новости  | 29.3.2018 | Врховен суд на Република Македонија
   Врховниот суд на Република Македонија ќе одржи Свечена Академија по повод Денот на судството – 31 март. [повеќе]

  Сите вести