Сите вести [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Вести сите

Година
Категорија

 • Новости  | 26.7.2017 | Врховен суд на Република Македонија

  С О О П Ш Т Е Н И Е

  Врховниот суд на Република Македонија ја известува јавноста дека денес на 26.07.2017 година, петчлениот совет на Врховниот суд на Република Македонија донесе решенија со кои се одбиени жалбите на бранителите на Г.Г. и Н.Б. и ги потврди решенијата на Апелациониот суд Скопје за определување на мерка притвор во траење од 30 дена. [повеќе]
 • Новости  | 25.7.2017 | Врховен суд на Република Македонија

  С О О П Ш Т Е Н И Е

  Врховниот суд на Република Македонија ја известува јавноста дека денес на 25.07.2017 година започна седницата на петчлениот совет на Врховниот суд на Република Македонија кој одлучува по жалбите против решенијата за определување на притвор донесени од Апелациониот суд Скопје по предметите познати во јавноста како “Таргет” и “Тврдина.” [повеќе]
 • Новости  | 17.7.2017 | Врховен суд на Република Македонија

  С О О П Ш Т Е Н И Е

  Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија Јово Вангеловски оствари средба со Групата на високи експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од г-дин Рајнхард Прибе. [повеќе]
 • Новости  | 29.6.2017 | Врховен суд на Република Македонија

  Известување за јавна седница

  Врховниот суд на Република Македонија ја известува јавноста дека јавната седница по предметот Вкж2.бр.3/2016, во врска со убиствата кај Смилковско Езеро, се одложи по барање на бранителот адвокат Асмир Алиспаиќ, во кое наведе дека ќе биде отсутен од Република Македонија во периодот од 28.06.2017 до 10.07.2017 и за доказ приложи резервација на авионски лет. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 17.9.2015 | Судски совет на РМ

  Соопштение од 263-та седница од 30.08.2017 година

  Судскиот совет на Република Македонија известува дека на 263-та седница одржана на ден 30.08.2017 година одлучи за следното ... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 17.9.2015 | Судски совет на РМ

  Соопштение од 262-та седница од 30.08.2017 година

  Судскиот совет на Република Македонија известува дека на 262-та седница одржана на ден 30.08.2017 година одлучи за следното ... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 17.9.2015 | Судски совет на РМ

  Соопштение

  Соопштение [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 17.9.2015 | Судски совет на РМ

  Соопштение

  Соопштение [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 17.9.2015 | Судски совет на РМ

  Соопштение

  Соопштение [повеќе]
 • Известувања  | 17.9.2015 | Судски совет на РМ

  263-та седница на Судски совет на РМ - 30.08.2017 година

  Седницата ќе се одржи на ден 30.08.2017 година (среда) со почеток во 10,30 часот во салата на Судскиот совет на Република Македонија со следниот ... [повеќе]
Прва<1>Последна

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_