Основен кривичен суд Скопје Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 21.1.2022 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Основниот кривичен суд Скопје, денеска го посетија студенти од Правната клиника за човекови права на Универзитетот Џон Хопкинс од Соединетите Aмерикански Држави, кои се на факултативна посета на нашата земја со цел запознавање со правосудниот систем на РСМ. [повеќе]
 • Новости  | 20.1.2022 | Основен суд Скопје I

  Известување во врска со јавен оглас број 3/2021

  Соопштение за дата и време за одржување на административна селекција по јавен оглас 3/2021. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 20.1.2022 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 7/20 од обвинителството означен како „Титаник 2“, насрочена за 21.01.2022 година, ја информираме јавноста дека расправата се одлага по барање на надлежниот јавен обвинител заради службени обврски. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 18.1.2022 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следата главната расправа за предметот со К.бр. 2616/20 од обвинителството означен како „Моќник“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 20.01.2022 година се одлага заради добиено решение за изолација, согласно протоколите за заштита од Ковид – 19 вирусот, кај еден од обвинетите. [повеќе]
 • Новости  | 13.1.2022 | Основен суд Скопје I

  ЈАВЕН ОГЛАС бр.1/2022


Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_