Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Новости  | 18.9.2017

  Именик на медијатори 2017

  Согласно член 46 ставови 1 и 2 од Закон за медијација (Службен весник на РМ број 188/13, 148/15, 192/15, 55/16) кои го положиле испитот за медијатори и на кои им е издадена Лиценца ... [повеќе]
 • Новости  | 01.9.2017

  СООПШТЕНИЕ ЗА РАБОТНО ВРЕМЕ

  Основниот суд Скопје 2 Скопје од 04.09.2017 година работи според следното работно време: [повеќе]
 • Новости  | 26.5.2017

  СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА

  Во врска со прашањата по предметот Ро.бр.384/17, Ве известуваме дека денес (26.05.2017 г.), во 10,30 часот беше одржано рочиште за главна расправа... [повеќе]
 • Новости  | 31.3.2017

  СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА

  Основниот суд Скопје II Скопје, во текот на месец Март, заклучно со 31.03.2017 година, организираше отворени денови за ученици од средни училишта на Град Скопје. [повеќе]
 • Новости  | 28.12.2016

  Соопштение до медиуми

  Во врска со објавените текстови во повеќе медиуми и веб портали дека Основниот суд Скопје 2 Скопје прифатил тужба за мобинг против поранешниот Претседател на Основен суд Скопје 1 [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_