Одлуки [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Одлуки

Наслов на одлука
Вид на одлука
Датум на одлука
-

02.11.2009 | Разрешување
Одлука за разрешување ИП - ОС Охрид

28.11.2012 | Разрешување
Одлука за разрешување АБ - ОС Велес

04.06.2015 | Друга категорија
Дополнение на Одлуката за утврдување на орентациониот број на предмети што треба да ги реши судијата месечно за 2015 за Вишиот управен суд

24.02.2011 | Запрена постапка
Одлука за запрена постапка за СИ - ОС Куманово

23.02.2011 | Разрешување
Одлука за разрешување ИВ - ОС Тетово


Прва < 1 2 3  ...  > Последња

Најнови вести

 • Информација

  Соопштенија за јавност  | 03.12.2019
  Во рамки на проектот „Посета на Државни институции“ основното училиште “Никола Вапцаров“ од Скопје го посети Судскиот совет на Република Северна Македонија... [повеќе]
 • Соопштение за 326-та седница на Судски совет на РСМ - 13.12.2019 година

  Соопштенија за јавност  | 03.12.2019
  Судскиот совет на Република Северна Македонија ќе одржи седница на ден 13.12.2019 година (петок) со почеток во 9,30 часот во салата на Судскиот совет на Република Северна Македонија со следниот:... [повеќе]
 • Соопштение

  Соопштенија за јавност  | 02.12.2019
  Соопштение [повеќе]

Сите вести