Апелационен суд Штип Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 22.10.2020 | Апелационен суд Штип

  Оглас за вработување на судски службеници

  Објавен е Оглас бр.1/2020 за вработување на 2 (двајца) судски службеници: - Самостоен референт, на работно место благајник и материјален книговодител, 1 (еден) извршител, и - Самостоен судски референт, на работно место водител на писарница, 1 (еден) извршител. [повеќе]
 • Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 22.10.2020 | Апелационен суд Штип

  Месечен извештај Септември 2020

  Објавен е Месечниот извештај за работата на Апелационен суд Штип за Септември 2020 год. [повеќе]
 • Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 22.10.2020 | Апелационен суд Штип

  Известување за одбележувањето на Европскиот ден на правдата

  Се известуваат граѓаните дека Апелациониот суд од Штип се вклучува во одбележувањето на Европскиот ден на правдата - 25-ти Октомври. [повеќе]
 • Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 09.9.2020 | Апелационен суд Штип

  Месечен извештај Август 2020

  Објавен е Месечниот извештај за работата на Апелационен суд Штип за Август 2020 год. [повеќе]
 • Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 07.8.2020 | Апелационен суд Штип

  Месечен извештај Јули 2020

  Објавен е Месечниот извештај за работата на Апелационен суд Штип за Јули 2020 год. [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_