Канцеларија за односи со јавност [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Канцеларија за односи со јавност

Лице одговорно за односи со јавноста е Александар Парчеклиев - судски администратор.

Контакт телефон: 032/393-455, локал 104.

e-mail: contact@asstip.mk

Лице за комуникација во канцеларија за односи со јавност е Корнелија Николовска - самостоен судски референт.

Контакт телефон: 032/393-455, локал 130.

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • Месечен извештај Март 2021

  Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 09.4.2021
  Објавен е Месечниот извештај за работата на Апелационен суд Штип за Март 2021 год. [повеќе]
 • Месечен извештај Февруари 2021

  Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 15.3.2021
  Објавен е Месечниот извештај за работата на Апелационен суд Штип за Февруари 2021 год. [повеќе]
 • Билтен бр.13

  Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 15.3.2021
  Објавен е Билтен бр.13 на судската пракса на Апелационен суд Штип. [повеќе]

Сите вести